Достапни линкови

Иран бара да се прифатат нуклеарните активности на Техеран


од разгворите во Багдад
Високорангиран воен претставник на Иран изјави дека „единствениот пат“ за светските сили е да ги прифатат нуклеарните активности на официјален Техеран. Али Саеди, високорангиран припадник на иранската Револуционерна гарда, ја даде забелешката пред почетокот на разговорите меѓу претставници на Исламската република и шестте светски сили: Соединетите американски држави, Британија, Франција, Германија, Русија и Кина. Средбата е закажана на 18 јуни во Москва.
XS
SM
MD
LG