Достапни линкови

Петмина загинати во уривање на авион во Украина


илустрација
Петмина загинале а 13 лица се повредени во уривање на авион во близина на Киев, соопштија украинските власти. На авионот имало 16 падобранци и двајца членови на екипажот, соопштија од украинското Министерство за итни случаи. Авионот бил во сопственост на пилотската школа на аеродромот во Бородијанка, лоциран на 30 километри западно од главниот град на Украина.
XS
SM
MD
LG