Достапни линкови

Трет ден натпревари на „Еуро 2012“


Екипите на Шпанија и Италија денеска ќе се соочат на теренот во полскиот град Гданск на третиот ден од натпреварите на „Еуро 2012“, додека Хрватска и Ирска ќе играат во Познан. Шпанија е еден од фаворитите за победник на европското првенство во фудбал. Инаку, УЕФА вчера отпочпна дисциплонска постапка против Русија поради расистичките постапки на руските навивачи за време на натрепварот со Чешка на првиот ден од првенството.
XS
SM
MD
LG