Достапни линкови

Вицепремиерката Арифи во посета на Данска


Вицепремиерката задолжена за европски прашања Теута Арифи денеска ќе учествува на неформалниот состанок на министри и државни секретари за европски прашања на земјите членки и земјите кандидати за членство во Европската унија. Состанокот ќе се одржи во Архус, Данска, во рамки на Данското претседателство со ЕУ.
XS
SM
MD
LG