Достапни линкови

Топло време со висок УВ индекс


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, а во западните делови попладне ќе има услови за појава на краткотрајни поројни врнежи и грмежи. Температурата се движи од 30 до 38 степени. УВ-индексот е многу висок, со вредности помеѓу 8 и 9. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло, со температура до 35 степени.
XS
SM
MD
LG