Достапни линкови

Убиените војници во Авганистан, французи


Официјален Париз соопшти дека четворицата припадници на НАТО убиени во денешниот напад на бунтовниците во источниот дел на Авганистан биле француски војници. Во соопштението од кабинетот на претседателот Франсоа Оланд се додава дека во нападот биле ранети уште петмина војници. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG