Достапни линкови

Македонија се приклучи кон санкциите на ЕУ против Белорусија


Poland -- Armenian President Serzh Sarkisian and EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Catherine Ashton meet in Warsaw, 30Sep2011
Белоруското министерство за надворешни работи изрази жалење од одлуката на седум европски земји да им се придружат на санкциите на Европската унија против Белорусија. До ова дојде откако шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон објави дека Македонија, Албанија, Исланд, Лихтенштајн, Србија, Хрватска и Црна Гора им се приклучија на санкциите чија цел е поголем притисок врз режимот на претседателот Александар Лукашенко.
XS
SM
MD
LG