Достапни линкови

Кина повторно ќе лансира ракета со човечки екипаж


Кина се подготвува овој месец да лансира ракета со човечки екипаж во прв обид да се спои со модулот кој веќе е во Вселената. Тројцата астронаути ќе бидат прва човечка мисија од септември 2008 година. Пекинг планира до 2020 година да постави постојана станица во Вселената.
XS
SM
MD
LG