Достапни линкови

Во Египет прекинат протестот против сексуално злоставување


Каиро
Протестот против сексуалното злоставување во Каиро бил прекинат откако група мажи ги нападнале учесничките и неколку од нив сексуално малтретирале. Вчера на плоштадот Тахрир десетина жени и неколку мажи протестирале поради сексуланото злоставување на жените кои учествувале на претходните протести. Агенцијата Асошитед прес јави дека деновиве една жена била нападната од 200 мажи.
XS
SM
MD
LG