Достапни линкови

Во Варшава, со свечена церемонија, беше отворено Европското првенство во фудбал 2012-та, што ќе се игра во Полска и во Украина. Пред преполниот стадион во Варшава, веднаш и првиот меч на отворањето, меѓу домаќинот Полска и Грција. Финалето ќе се игра на први јули во Киев.
XS
SM
MD
LG