Достапни линкови

Масовна геј парада во Тел Авив


Илјадници израелци денеска излегоа на улиците на Тел Авив на годишната геј парада. Нема извештаи за евентуални инциденти. Тел Авив се смета за еден од најгостољубивите градови за геј паради и за туристи хомосексуалци.
XS
SM
MD
LG