Достапни линкови

Воeна вежба на Шангајската соработка во Таџикистан


Земјите членки на Организацијата за Шангајска соработка започнаа неколкудневна заедничка воена вежба во Таџикистан. Околу 2.000 војници од Русија, Кина, Казахстан, Киргистан и Таџикистан учествуваат на вежбата, која е наречена Мировна мисија 2012-та, а е фокусирана врз анти-тероризмот.
XS
SM
MD
LG