Достапни линкови

Русија тестираше интер-континентален проектил


Руското министерство за одбрана соопшти денеска дека успешно бил тестиран интерконтинентален проектил, кој бил истрелан од воена база во Русија, а погодил цел во воен полигон во Казахстан. Тестирањето било извршено вчера, кога рускиот претседател Владимир Путин и неговиот казахстански колега Нурсултан Назарбаев, во Атстана, потпишаа неколку договори за соработка.
XS
SM
MD
LG