Достапни линкови

Владиниот економски тим предводен од премиерот Никола Груевски денеска престојува во Кралството Норвешка, каде ќе се сретне со норвешкиот премиер Јенс Столтенберг. Во Осло ќе се одржи и бизнис форум на кој ќе бидат претставени економските и инвестициските потенцијали на Република Македонија пред заинтересирани норвешки компании.
XS
SM
MD
LG