Достапни линкови

Американско - руски разговори за Сирија


Масакр во Сирија

Американскиот специјален координатор за кризата во Сирија, Фредерик Хоф денеска во Москва ќе разговара со претставници на Русија за можните мерки во врска со ескалацијата на конфликтот во таа земја. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон неделава изјави дека режимот на сиријскиот претседател Башар Ал Асад мора да си замине, но официјална Москва повторно отфрли можна странска интервенција во Сирија.
XS
SM
MD
LG