Достапни линкови

Британските министри ќе гo бојкотираат „Еуро 2012“


Властите во британија соопштија дека британски министри нема да присуствуваат на натпреварите на европското првенство во фудбал „Еуро 2012“ во услови на растечка загриженост за третманот на поранешниот украибнски премиер Јулија Тимошенко во затвор. Случајот со Тимошенко се политизираше пред одржувањето на првенството чии домаќини се Украина и Полска. Поранешниот претседател на украинската влада отслужува седумгодишна затворска казна поради наводна злоупотреба на службената должност.
XS
SM
MD
LG