Достапни линкови

Земјотрес во Битолско и Дебарско


Дебар
Во Битолско и Дебарско претпладнето во 11 часот и 17 минути беше почувствуван земјотрес. Освен поголема вознемиреност, посебно кај граѓаните кои живеат во повисоките станбени згради, земјотресот на предизвика материјална штета, потврдуваат од Дирекцијата за заштита и спасување.
XS
SM
MD
LG