Достапни линкови

Во Истанбул светски собир за борба против тероризмот


Хилари Клинтон во Истанбул 06.06.2012.
Министри за надворешни работи и високи претставници од 29 држави денеска во Истанбул ќе расправаат за начините за справување со тероризмот. На форумот чии копретседатели се Турција и Соединетите држави ќе учествуваат и американскиот државен секретар Хилари Клинтон, како и шефот на германската дипломатија Гидо Вестервеле.
XS
SM
MD
LG