Достапни линкови

Владин тим предводен од Груевски во посета на Копенхаген


Премиерот на Македонија Никола Груевски
Владин тим предводен од премиерот Никола Груевски, во чиј состав се и вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, министерот за привлекување странски инвестиции, Веле Самак, како и заменик директорот на Агенцијата за странски инвестиции и поттикнување на извозот, Христијан Делев денеска ќе го посети Копенхаген.
Целта на посетата е презентирање на економските и инвестициските потенцијали на Македонија на данските инвеститори.
XS
SM
MD
LG