Достапни линкови

Нови жртви во Сирија


Повредени и загинати лица при нападите во Сирија
Сириски опозициски активисти соопштија дека најмалку 86 лица биле убиени од страна на провладините сили во покраината Хама. Според нив, повеќе од 20 деца и 20 жени биле меѓу загинатите во масакрот.
Во соопштението на властите, како што јави националната телевизија е наведено дека терористичка група извршила громорозен чин во регионот Хама при кој загинале 9 лица.
XS
SM
MD
LG