Достапни линкови

САД ги осудија плановите на Израел за изградба на Западниот брег


Изградбата на еврејските домови на Западниот брег
САД ги осудија плановите на Израел да ја прошират изградбата на населби во Западниот брег, бидејќи тоа ќе преставува чекор наназад во обновувањето на преговорите со Палестина. Изјавата на потпаролот на Стејт Департментот Марк Тонер доаѓа по наредбата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за изградба на уште 300 нови домови во Беит Ел во близина на градот Рамалах.
XS
SM
MD
LG