Достапни линкови

Тврдења за цивилни жртви во напад на НАТО


илустрација
Авганистанските власти тврдат дека 18 цивили загинале во воздушен напад на силите на НАТО. Наводно неколкумина милитанти се меѓу загинатите. Од Алијансата, пак, велат дека немаат информации за цивилни жртви во нападот чија цел бил лидер на талибанците во провинцијата Логар. Германски медиум јави дека во нападот загинал лидерот и неколкумина присутни на свадбена церемонија.
XS
SM
MD
LG