Достапни линкови

Украинските фудбалери затруени со храна


Тренерот на украинската репрезентација изјави дека десетина играчи добиле труење од храна. Олег Блокин рече дека не знае од што се разболеле фудбалерите и одби да предвиди дали труењето ќе влијае на настапот на европското првенство. Инцидентот се случил во Германија каде Украина загуби со 2-0 против Турција во вторникот.
XS
SM
MD
LG