Достапни линкови

Казахстански активист пронајден мртов


Активист за човекови права е пронајден мртов во негивиот стан во градот Шактинск во Казахстан. Тахир Мухамедзијанов повеќе години се залагаше за правата на рударите, велат негови колеги. Извештајот од аутопсијата се очекува идната недела. Неговите познаници велат дека Мухамедзијанов добивал закани по живот а лани му била запалена гаражата.
XS
SM
MD
LG