Достапни линкови

Напад во Кандахар - над 20 загинати


Кандахар – Авганистан, архива
Полицијата соопшти дека најмалку 21 лице загинало, А 22 биле ранети при напад со мотор во Кандахар – Авганистан. Нападот се случил на пазар во близина на воздухопловната база на НАТО.
Засега не е јасно дали станува збор за бомбаш самоубиец или бомбата била активирана со далечниски управувач.
XS
SM
MD
LG