Достапни линкови

Ромни се зацврсти како претседателски кандидат на републиканците


Мит Ромни
Мит Ромни победи во 5 држави на изборите во неговата Републиканска партија со што ја зацементира својата позиција како претседателски кандидат на ноемвриските избори на кои ќе се соочи со претседателот Барак Обама.
Ромни победи во Калифорнија, Њу Џерси, Јужна Дакота, Њу Мексико и Монтана. Последниот циклус е вои Утах, а Ромни официјално ќе ја прифати кандидатурата на Републиканците на конвенцијата во Август.
Тој се уште нема решено кој ќе биде негов кандидат за потпретседател.
XS
SM
MD
LG