Достапни линкови

Нови тензии на границата меѓу Азербеџан и Ерменија


5-мина азербејџански војници загинале во престрелка вооружен напаѓач кој се обидел да влезе во Азербејџан од соседна Ерменија, соопшти азербејџанското министерство за одбрана. До ова соопштение доаѓа само еден ден откако ерменските власти објавија дека 3-ца ерменски војници биле убиени во акција на, како што беше наведено, азербејџански саботери.
XS
SM
MD
LG