Достапни линкови

Медведев: Путин има морално право на трет мандат


Рускиот премиер Димитриј Медведев изјави дека Владимир Путин имал „морално право“ на трет претседателски мандат. Медведев дополни дека сепак ги разбира протестите кои со месеци се организираат против новиот мандат на Путин. Премиерот изјави дека неговата работа влијае на животите на милиони луѓе, поради што функцијата не може да се смета за „техничка улога“.
XS
SM
MD
LG