Достапни линкови

Најмалку 20 загинати во експлозија во Багдад


Најмалку 20 лица загинале во главниот град на Ирак во експлозија на автомобил бомба, Експлозивната направа била активирана пред владината канцеларија за Шиитски прашања во центарот на Багдад. Шеесетмина се повредени во инцидентот. За сега никој нема превземено одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG