Достапни линкови

Рекорден пад на руската Рубља


Руската Рубља денеска бележи рекорден пад во изминативе три години во услови на пад на цената на нафтата на светските берзи. Руската национална валута се продаваше по курс од 33,99 во однос на американскиот долар денеска, откако цената на нафтата падна под 82 долари за барел. Падот на цената на нафтата се должи на растот на американскиот долар во однос на еврото, како последица на европската должничка криза.
XS
SM
MD
LG