Достапни линкови

Северна Кореа се заканува со напади врз јужнокорејски медиуми


Севернокорејската војска денеска се закани дека ќе нападне редакции на неколку јужнокорејски медиумски куќи во Сеул поради критиките упатени до властите во Пјонгјанг дека ги користат децата за пропагандни цели. Во соопштението се додава дека јужнокорејските медиуми навредиле 20 илјади децата кои учествувале на еден митинг во Пјонгјанг. ,,Заканите на Северна Кореа се целосно бесмислени,, наведе јужнокорејското министерство за одбрана.
XS
SM
MD
LG