Достапни линкови

Путин на азиска турнеја


Рускиот претседател Владимир Путин
Рускиот претседател Владимир Путин со денешната посета на Узбекистан ја почнува неговата прва турнеја по азиските земји откако по трет пат ја презеде функцијата шеф на државата. Тој потоа заминува за Кина каде што со домаќините, како што е најавено, ќе разговара за зајакнување на економската соработка. Во Пекинг се очекува Путин да се сретне со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад, по што заминува за Казахстан.
XS
SM
MD
LG