Достапни линкови

Напад со беспилотно летало во Пакистан, 15 загинати


Пакистанските власти соопштија дека 15 милитанти биле убиени во денешниот напад со беспилотно летало во северозападниот дел на Пакистан. Се прецизира дека ракетите биле истрелани од леталото врз едно засолниште во близина на градот Мир Али во Северен Вазиристан, главното упориште на Ал каеда и на талибанците во Пакистан.
XS
SM
MD
LG