Достапни линкови

Меѓународната Агенција за Атомска Енергија ќе го претстави извештајот за Иран


Извештајот за иранската нуклеарна програма треба да биде на агендата на состанокот на Меѓународната агенција за атомска енергија што зад затворени врати почнува денеска во Виена и ќе трае цел недела. Агенцијата бара пристап во воената база во Техеран поради соменевањата дека таму се изведуваат нуклеарни тестирања.Техеран ги отфрла обвинувањата.Иран заедно со САД, Русија, Кина, Британија,Франција и Германија имаа средба во мај во Багдад,во обид да се надминат тензиите,но тогаш беше постигнат мал напредок
XS
SM
MD
LG