Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.
Кон крајот на денот Македонија постепено ќе почна да потпаѓа под нестабилна и влажна воздушна маса од северозапад и се очекува развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен дожд и грмежи од локален карактер.
Во Скопје и околината сончево и топло со температура до 31 степен.
XS
SM
MD
LG