Достапни линкови

Авион се урна во зграда во Нигерија


Патнички авион се урна во двокатна стамбена зграда во најголемиот град во Нигерија денеска, јави новинската агенција „Асошиејтед Прес“. За сега не се знае колкумина загинале во Лагос. Авионот летал на релација од Лагос кон Абуја, јавуваат медиумите, повикувајки се на изјави од властите во Нигерија. Спасувачките екипи се на пат кон местото на настанот.
XS
SM
MD
LG