Достапни линкови

Вечерва митинг на СДСМ во Струмица


Опозициската СДСМ ќе го одржи првиот од најавелите серија митингзи вечерва во Струмица. Собирот е најавен под мотото „Крени глас за иднината“ и се очекува присуство на речиси целиот партиски врв. Најавените серија протести на опозициската партија се со цел изразување незадоволство од работата на владата.
XS
SM
MD
LG