Достапни линкови

Петмина милитанти убиени во Пакистан


Најмалку петмина милитанти загинале во напад на беспилотно летало во југот на Вазиристан, изјавија претставници на пакистанските безбедносни сили кои инсистираат на анонимност. Мета на нападот бил домот на командант на милитантите во град во близина на авганистанската граница. Според пакистанските власти, две беспилотни летала испукале четири ракети кон метата.
XS
SM
MD
LG