Достапни линкови

Дванаесетмина загинати во експлозија во Нигерија


од претходните напади
Најмалку дванаесетмина загинале во експлозија на бомба во црква во северниот дел на Нигерија. Инцидентот се случил рано утрово во градот Баучи, сведочат очевидци. Властите потврдија дека имало експлоизја но за сега нема дополнителни детали. Експлозијата се случи во услови на растечко насилство од радикални исламистички групи.
XS
SM
MD
LG