Достапни линкови

Роденден на кубанскиот претседател


Претседателот на Куба Раул Кастро денеска го слави 81 роденден. Медиумските извештаи не споменуваат посебни церемонии за одбележување на роденденот на лидерот. Претходникот на Раул, неговиот повозрасен брат Фидел, има 85 години.
XS
SM
MD
LG