Достапни линкови

Десетмина загинати на аеродромот во Ганда


илустрација
Десетина лица загинале откако товарен авион слетал врз автобус на аеродромот во главниот град на Ганда. Според првичните извештаи, загинатите се патници од автобусот, додека членовите на екипажот од авионот биле хоспитализирани. Операторот на аеродромот во Ганда соопшти дека авионот залетал на пистата при слетување.
XS
SM
MD
LG