Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има умерена нестабилност. Утринската температура се движи од 9 до 15 степени, а дневната ќе биде од 25 до 31 степен. Во Скопје времето ќе биде сончево, со утринска темрература до 10 степени и дневна до 30 степени.
XS
SM
MD
LG