Достапни линкови

Авганистан-силите на ИСАФ ослободија од заложништво хуманитарни работници


Специјалните сили на ИСАФ ослободија четири жени кои беа држени во заложништво од милитантите во северен Авганистан. Претставници на безбедносните сили предводени од НАТО изјавија дека заложниците, од кои две се докторки од Британија, а останатите две нивни авганистански колешки, биле киднапирани на 22 мај во близина на контролен пункт, додека со возило патувале во планинските предели на северен Авганистан.
XS
SM
MD
LG