Достапни линкови

Русите се психички подготвени за ЕП


Руската фудбалска репрезентација

Последните контролни натпревари пред ЕП во Полска и Украина. На италијанците им „фалеле 5 - 6 дена за подготовки. Украинците загубија во последна минута од Австија

Руската фудбалска репрезентација оствари победа од 3 спрема 0 против Италија на пријателскиот меч во Цирих во рамките на подготовките за европското првенство во Полска и Украина.
Италијанскиот тренер Чезаре Прендели изјави дека очигледно русите биле психички подоготвени за пренството додека на италијанците им треба уште 5 до 6 дена за подготовки.
Украина на подоготовките во Инсбрук пак изгуби од Австрија со 3 спрема 2. Последниот гол украинците го примија во последна минута
XS
SM
MD
LG