Достапни линкови

ОН бара истрага за масaкрот во Хула


Советот на Обединетите нации за човекови права денеска во Женева ја осуди Сирија за масакрот врз 108 цивили во Хула и побара истрага за да се утврди кој стои зад ова злосторство. Резолуцијата на денешната вонредна седница беше усвоена со 41 глас за, додека три земји гласаа против, меѓу нив Кина и Русија.
XS
SM
MD
LG