Достапни линкови

Украина очекува да инкасира 1,5 милијарди евра


Украина очекува од ЕП во фудбал 2012-та да инкасира околу 1,5 милијарди евра. Министри од украинската влада ги повикаа украинските бизнисмени, вклучувајки ги и сопствениците на ресторани, барови, хотели и останати, да работат со полн капацитет и максимално. Украинската влада оценува дека ЕП 2012-та е одлична можност за промоција на Украина.
Натпреварите од ЕП, во Украина, ќе се играат во градовите: Киев, Лвов, Доњецк и Харкив, Во Полска, пак, во градовите: Варшава, Гдањск, Вроцлав и Познањ.
XS
SM
MD
LG