Достапни линкови

Во Бугарија стапи во сила законот за забрана на пушењето


Пушењето веќе не е дозволено
Во Бугарија од денеска стапи во сила законот за забрана за пушење, со кој речиси никаде не е дозволено пушење, па дури ни на стадионите. Предвидените казни за прекршителите се движат од околу 300 евра за поединци до 3000 евра за сопственици на кафулиња или ресторани и барови.
XS
SM
MD
LG