Достапни линкови

Панета-нема да има воена акција во Сирија без поддршка на ОН


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета
Американскиот секретар за одбрана Леон Панета изјави дека нема да биде спроведена воена акција во Сирија без поддршка од ОН. Панета е на пат за Сингапур каде ќе се одржи Конференција за одбрана и на која ќе се зборува и за ситуацијата во Сирија.
Претходно неколку земји и ОН го осудија масакрот во сирискиот град Хула во минатиот петок при кој загинаа повеќе од 10 лица.
XS
SM
MD
LG