Достапни линкови

Путин со финансиска и морална поддршка на Белорусија


Новиот руски претседател Владимир Путин
Новиот руски претседател Владимир Путин ја посети Белорусија, што претставува негова прва официјална посета на странска земја откако е на функцијата. Белорускиот претседател Александар Лукашенко изразил задоволство од посетата на Путин иако неговата земја се соочува со санкции од ЕУ за непочитување на човековите права.
Путин и понудил на Белорусија финансиска и морална поддршка.
XS
SM
MD
LG