Достапни линкови

Таџикистанскиот претседател во посета на Кина


Таџикистанскиот претседател Емомали Рамон
Таџикистанскиот претседател Емомали Рамон ја започна петденевната посета на Кина.Тој ќе оствари средба со кинеските лидери со кои ќе разговара за билатерланите односи и ќе присуствува на Самит на Шангајската организација за соработка.
Кина е вториот најважен трговски партнер на Таџикистан по Русија.
XS
SM
MD
LG